انتخاب/ افراد محلی از صدای انفجار در منطقه بادرود در حدود ۲۰ کیلومتری سایت نطنز خبر می‌دهند. طبق مشاهده میدانی در بادرود این صدا زمان کوتاهی شنیده شده و بعد از آن قطع شده است. همچنین نور شدیدی همزمان در آسمان دیده شده است.

گفته شده شدت انفجار در نطنز به حدی بوده است که موج انفجار باعث آسیب به در بعضی خانه‌ها شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه، شلیک موشک پدافندی در آسمان منطقه بادرود با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در آسمان منفجر شده است 
فرماندار نطنز در این باره گفت: صدایی شبیه به انفجار در ساعت ۲۰:۱۵ امشب در نطنز شنیده شده است که علت این انفجار هنوز مشخص نیست و خبر موثقی در این باره نداریم؛ اما مسئولان نظامی و انتظامی در حال بررسی منبع و علت این انفجار هستند.
وی افزود: تنها با صراحت می‌توانیم بگویم که خوشبختانه هیچ ضرر مالی و جانی حادث نشده است. بنده در هنگام این رخداد در حال رانندگی بودم و صدایی نشنیدم و نتیجه نهایی بررسی‌ها فردا اعلام خواهد شد.

فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز نیز در واکنش به این اتفاق گفت: ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
وی افزود: برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، این گونه تمرینات در فضای کاملاً امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد.

یک منبع مطلع محلی نیز گفت: انفجار در منطقه کویری شهرستان نطنز ارتباطی با تأسیسات هسته‌ای نداشته و هیچ‌گونه آسیب و یا تلفاتی نیز در بر نداشته و موضوع در دست بررسی قرار گرفته است.
وی یادآورشد: این انفجار ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه امشب در آسمان شهرستان نطنز در منطقه کویری اتفاق افتاده و ربطی به تأسیسات هسته‌ای نطنز ندارد.
وی با بیان اینکه هیچگونه درگیری هوایی در منطقه روی نداده است اظهارداشت: این تک شلیک پدافندی در منطقه کویری این شهرستان جای هیچگونه نگرانی ندارد و موضوع در دست بررسی است .

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today