ایرنا/ مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد، ابتلای ۵۳ هزارو ۳۵۳ نفر و فوت نزدیک به چهار هزار نفر به بعلت ابتلا به کرونا را پیامد تاخت و تاز این ویروس در استان در ۲ سال گذشته اعلام کرد.

محمدحسین زارع، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد در این رابطه اظهار کرد: تست پی سی آر ۲ هزارو ۴۰۱ نفر از فوتی ها مثبت و بقیه منفی بوده است.
وی با بیان اینکه طی این مدت ۲ هزارو ۴۳۰ نفر از پرسنل بهداشت و درمان استان هم به کرونا مبتلا شدند افزود: ۱۳۵ نفر از این افراد پزشک، یکهزارو ۳۳۷ نفر پرستار و بهیار و کمک بهیار، ۱۳۰ نفر کادر پشتیبانی، ۲۴۵ نفر خدماتی، ۴۹ نفر کادر آزمایشگاه، ۴۳ نفر کادر تصویربرداری، ۱۵۷ نفر ماما و بقیه سایر پرسنل بوده اند.
به گفته وی ۲ هزارو ۱۷۳ نفر از این افراد دارای کرونای قطعی و ۲۵۷ نفر مشکوک به کرونا بوده اند.
زارع ادامه داد: طی یک هفته گذشته هشت نفر از پرسنل بهداشت و درمان استان به کرونا مبتلا شدند که یک نفر پزشک، سه نفر پرستار، یک نفر آزمایشگاهی، یک نفر خدماتی و سه نفر کارکنان سایر بخشها بوده اند ضمن آنکه همه این افراد به صورت سرپایی درمان شدند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت تزریق واکسن در کاهش ابتلای کادر درمان به کرونا اظهار کرد: پس از دریافت هر سه دز واکسن توسط کادر درمان، تعداد درگیری پرسنل کاهش یافته زیرا تاثیر واکسن بسیار بالا بوده است.
مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد هزینه بستری هر فرد را ۶۵ میلیون ریال و نرخ واکسن هم ۴۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نوع واکسن، مهم نیست بلکه زمان تزریق آن مهم است؛ همه باید در شرایط پایداری قرار بگیریم.
وی با بیان اینکه زدن واکسن یک اصل است و هر کس که در ایران زندگی می کند و حتی غیر ایرانی ها چه مجاز یا غیرمجاز باید واکسن بزنند، بر جدی گرفتن این مهم از سوی شهروندان تاکید کرد.
زارع همچنین افزود: پویش مادران حامله برای دریافت واکسن نیز باید به موضوعی سراسری و کشوری تبدیل شود و همه به این امر اهتمام ورزند.


  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today