ایرنا/ استاندار یزد از ممنوعیت صدور مجوز ایجاد صنایع آلاینده در گذرگاه یزد- عقدا خبر داد و گفت: حتی مجوز واحدهایی که هنوز به مرحله عملیاتی کامل نرسیده متوقف می‌شود.

مهران فاطمی، استاندار یزد در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: با مصوبه امروز شورای برنامه ریزی و توسعه یزد، بارگذاری هرگونه صنعت آلاینده در کریدور عقدا در شهرستان اردکان تا شهرستان مهریز در استان ممنوع شد.
وی با اشاره به اینکه آلایندگی در این کریدور  به دلیل استقرار زیاد واحدهای صنعتی به مرحله قرمز رسیده  ادامه داد:  علاوه بر ممنوعیت صدور مجوز برای واحدهای آلاینده بنا بر تشخیص محیط زیست مجوز واحدهایی که هنوز به مرحله عملیاتی کامل نرسیده متوقف می‌شود.
این مسئول با اعلام حمایت از واحدهای صنعتی پاک اظهار کرد: ظرفیت یزد به گونه‌ای است که باید به سمت و سوی استقرار واحدهای صنعتی پاک رفت و استان از سرمایه‌گذاری در این بخش استقبال خواهد کرد که بخش خصوصی می‌تواند به نحو مناسب از آن استفاده کند.
فاطمی تصریح کرد: واگذاری پراکنده زمین برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای استان همراه با نقشه‌راه امکان‌پذیر شد که باید توسط بخش صنعی و پیگیری به نحو مناسب پیگیری صورت گیرد و باید همه در این ارتباط شرایط خاص یزد را در نظر بگیرند.
استاندار یزد با اشاره به اینکه در گذشته به منظور اجرای طرح‌های توسعه‌ای با واگذاری زمین پراکنده به متقاضیان موافقت می‌شد گفت: بسیاری از این زمین‌ها به علت نبود زیرساخت و برنامه زمانبندی شده همچنان معطل مانده است.
فاطمی گفت: لازم است برای اصلاح موضوع دستگاه‌های اجرایی متولی قبل از صدور مجوز واگذاری زمین زیرساخت‌های آن زمین و وظیفه هر دستگاه خدمت‌رسان پیرامون آن زمین و مدت زمان اجرای طرح در قالب نقشه‌راه مشخص شود. 
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today