باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز بهداشت سنندج با اشاره به ادامه نظارت بر فعالیت‌های اصناف چهار گانه گفت: ۲ تالار عروسی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب و در بازرسی‌های صورت گرفته از صنوف، بیش از ۵۰۰ کیلو موادغذایی غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد.

جهانبخش یوسفی، رئیس مرکز بهداشت سنندج اظهار کرد: در ادامه روند اقدامات نظارتی بر فعالیت‌های اصناف چهارگانه دو تالار عروسی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند و همچنین در بازرسی‌های صورت گرفته از صنوف مختلف، ۵۷۵ کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و ضبط شد.
وی افزود: در هفته گذشته ۲۲ اکیپ مشترک گشت ستادی از ۱۱۹ واحد صنفی و کارشناسان و بازرسین محیط از ۸۳۵ مرکز صنفی مختلف بازدید کردند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج ادامه داد: در راستای نظارت بر سلامت عرضه مواد غذایی و خوراکی آماده در مراکز مربوطه ۲۲۸ مورد بازدید از صنوف یاد شده در این هفته انجام شده و ۵ مورد مواد خام و پخته(آماده عرضه) جهت تایید سلامت مورد نمونه برداری قرار گرفت.
یوسفی در زمینه نظارت بر سلامت نان اظهار کرد: طبق بازدید‌های مستمر از خبازی‌های سطح شهر ۱۳ مورد نان جهت تایید سلامت از نظر میزان نمک مجاز در نان و عدم استفاده از جوش شیرین مورد نمونه برداری قرار گرفت.
وی در ادامه به صدور اخطاریه‌های بهداشتی به صنوف خاطی گریزی زد و گفت: طی این بازدید‌های صورت گرفته ۲۱ واحد صنفی مختلف که به دلایل مختلف در اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی قصور نموده بودند اخطاریه ۲۴ ساعته بهداشتی دریافت نموده تا در کمترین زمان ممکن نسبت به مرتفع سای مشکلات موجود اقدام نمایند.
رئیس مرکز بهداشت سنندج همچنین از پیگیری ۱۶ مورد صدور اخطاریه‌های گذشته و همچنین ۱۲ مورد شکایات مردمی ثبت شده در سامانه ۱۹۰ در طول این مدت خبر داد.
یوسفی ادامه داد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک وظیفه ملی است که مختص به فرد و گروه خاص نیست وتمامی افراد جامعه در هر قشری موظف به رعایت این اصل مهم و امانتداری سلامت هم نوعان خود هستند و چنانچه مغایر این مهم صورت انجام شود برابر قانون با متخلفین وتهدید کنندگان سلامت عموم برخورد خواهد شد.
وی نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراکز آموزشی در مقاطع مختلف و همچنین نظارت ویژه بر برگزاری مراسم در تالار‌های شهر را به صورت مستمر را از دیگر اقدامات بازرسین این مرکز بیان کرد.
رئیس مرکز بهداشت سنندج ضمن دعوت از افرادی که تاکنون نسبت به ایمن سازی خود از طریق انجام واکسیناسیون بر علیه کرونا اقدام نکرده اند در خواست کرد به منظور حفظ و پاسداشت سلامت شهر و شهروندان در اولین زمان ممکن اقدام به واکسینه نمودن خود نمایند.
یوسفی اظهار کرد: در هفته گذشته ۶۷۷ تعداد نفر از شهروندان سنندجی در مراکز نمونه گیری تست کرونا از نظر ابتلا به این بیماری مورد نمونه برداری قرار گرفته اند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online