ایرنا/ بازتاب خبر واژگونی مرگبار یک سواری در جاده مسیر آرامستان جدید کرمان که از روشنایی و ایمنی لازم برخوردار نیست، همچنان با اعتراض مردم در فضای رسانه‌ای و فضای مجازی استان ادامه دارد.

موضوعی که واکنش سعید شعرباف تبریزی، شهردار کرمان را نیز به دنبال داشت و در یک استوری اینستاگرامی در این زمینه به بیان نظراتش پرداخت و خبر مهمی را نیز اعلام کرد. سعید شعرباف تبریزی گفته است: طی یکماه گذشته شهرداری ۷۰۰ میلیون تومان برای نصب علائم ایمنی و هشداردهنده در جاده مذکور هزینه کرده اما در کمتر از ۲ هفته بیشتر علائم سرقت شده است.
خبر اولیه ۱۱ آذرماه جاری منتشر شد؛ در پی واژگونی یک خودرو ۴۰۵ در مسیر آرامستان جدید کرمان زن و مردی جوان جان خود را از دست دادند؛ پس از آن بود که سیل انتقادها و گلایه ها بویژه در فضای مجازی به راه افتاد و در بیشتر آنها با آنکه می دانند آرامستان در روزهای پایانی مدیریت قبلی شهرداری افتتاح شده، اما هدف و مورد خطاب، شهرداری بود. البته مسئولان شهرداری می گویند همه تامین همه زیرساخت ها برعهده شهرداری نیست بلکه سایر دستگاه ها نیز دخیل هستند.
در این میان نحوه وقوع سانحه و زمان آن نیز قابل تامل است، آنطور که رییس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اعلام کرده پس از کسب اطلاع از حادثه تصادف، وقتی اورژانس به صحنه می رسد مدت زمانی از وقوع سانحه گذشته بوده و کسی متوجه نشده بوده است.
آرامستان جدید کرمان در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری از آرامستان فعلی در نزدیکی کوه های صاحب الزمان یا شیوشگان ۱۳ مردادماه امسال درحالی شتابزده افتتاح شد که از بسیاری از زیرساخت های لازم بی بهره است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar