ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی مریوان گفت: سه هزار کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف در این شهرستان کشف و معدوم سازی شد.

دکتر مسعود خاتمی، رئیس شبکه دامپزشکی مریوان اظهار کرد: این میزان فراورده فاسد دامی که تاریخ مصرف آنها گذشته و به هیچ عنوان قابل استفاده نبود با حضور مستمر بازرسان و مسئولین فنی و بهداشتی و از طریق نظارت و کنترل واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان مریوان کشف و ضبط شد.
وی یادآور شد: فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ، ۸۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز شامل دو لاشه گاوی و سه لاشه گوسفندی و دنده و بیش از ۳۵۰ کیلو انواع فراورده های خام دیگر بود.
رئیس شبکه دامپزشکی مریوان تاکید کرد: این میزان فرآورده های خام دامی غیرقابل مصرف با نظارت شبکه بهداشت و درمان در یک مکان مناسب معدوم سازی و از ورود آن به سفره خانوارها جلوگیری شد.
خاتمی با بیان اینکه افراد متخلف شناسایی شده اند، گفت: پرونده تخلف تشکیل و جهت برخورد قاطع و قانونی با متخلفان به مراجع قضایی ارسال شد.
وی از عموم مردم خواست ضمن خرید از مراکز معتبر نسبت به تاریخ تولید و انقضاء روی بسته بندی توجه کرده و در صورت موارد مشکوک و یا تخلف با پیغام گیر ۱۵۱۲ تماس بگیرند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online