فارس/ رئیس مرکز بهداشت بویراحمد با اشاره به ابتلای دانش‌آموزان به بیماری کرونا خواستار تعطیلی بوفه‌های مدارس شد و گفت: ماهانه تست ۱۸۰ دانش‌آموز در بویراحمد مثبت می‌شود که با رعایت پروتکل‌ها و انجام واکسیناسیون زنجیره بیماری قطع شود.

محمد یزدان‌پناه، رئیس مرکز بهداشت بویراحمد با اشاره به شیوع سوش جدید بیماری کرونا از ادامه طرح شهید سلیمانی در بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: یکی از شهرستان‌هایی بودیم که طرح شهید سلیمانی را به خوبی اجرا کردیم و هم اکنون هم ادامه دارد.
وی بر انجام تست‌های کرونا و اعمال محدودیت‌ها تاکید کرد و افزود: در واکسیناسیون فرهنگیان رتبه اول استان را داریم اما همچنان استقبال از طرف دانش‌آموزان به دلیل واکسن هراسی ضعیف است، لازم است دانش‌آموزان با یک برنامه‌ریزی مناسب برای تزریق واکسن پای کار بیایند.
رئیس مرکز بهداشت بویراحمد ضمن قدردانی از همکاری مدیران مدارس و آموزش و پرورش گفت: زنگ‌های تفریحی یک چالش شده دانش‌آموزان در زنگ‌های تفریحی ماسک خود را برمی‌دارند و پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، همه بوفه‌های مدارس باید تعطیل شوند و از ورود اولیاء به مدارس مگر در مواقع ضروری خودداری شود.
یزدان‌پناه با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مدارس شهرستان بازدید شدند که رعایت پروتکل‌ها به خوبی انجام شده است، افزود: ماهانه تست ۱۸۰ دانش‌آموز در بویراحمد مثبت می‌شود که با رعایت پروتکل‌ها و انجام واکسیناسیون زنجیره بیماری قطع شود.
وی از نحوه اعزام مشمولان سربازی و ازدحام آنها انتقاد و عنوان کرد: اعزام مشمولان به شیوه الکترونیکی انجام شود تا شاهد ازدحام مشمولان و خانواده‌ آنان نباشیم.
رئیس مرکز بهداشت بویراحمد بیان کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌ها در پاساژها، موبایل‌فروشی‌ها و صنوف بلوار عدل مناسب نیست، در حال حاضر وضعیت شهرستان بویراحمد زرد است با تشویق و ترغیب جوانان به ماسک زدن و رعایت پروتکل‌ها رنگ‌بندی شهرستان به سمت قرمز شدن نبود.
یزدان‌پناه با اشاره به افزایش مرگ و میرهای کرونایی گفت: مردم دز سوم و دُز یادآور واکسن را حتما تزریق کنند، چنانچه دز سوم یا یادآور تزریق نشود احتمال ابتلا و مرگ‌ومیر وجود دارد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today