باشگاه خبرنگاران/ شهردار یزد از نیرو‌های شهرداری خواست که برگ‌های پاییزی را در بوستان‌های مشخص شده جمع‌آوری نکنند تا مردم بتوانند عکس یادگاری بگیرند.

"برگ‌های پاییزی را جارو نکنید" این دستوری است که شهردار یزد صادر کرده و از نیرو‌های شهرداری خواسته برگ‌های پاییزی را در بوستان‌های هفتم تیر، غدیر، آزادگان، وحشی بافقی، طوبی و رودخانه مرکزی جارو نکنند تا مردم بتوانند اقدام به ثبت عکس‌های یادگاری خود کنند.
محی الدینی، شهردار یزد گفت: همه ساله بسیاری از افرادی که علاقه به گرفتن عکس‌های یادگاری دارند به انتظار پاییز می‌نشینند تا بتوانند تصاویری با تم‌های پاییزی از خود ثبت کنند و در آلبوم خاطرات خود نگاه دارند.
او افزود: با وجودی که این روز‌ها تصاویر موبایلی جایگزین عکس‌های چاپی را گرفته، اما عکس‌های پاییزی همچنان از جمله تصاویری است که بسیاری از افراد اقدام به چاپ و نگهداری آن در آلبوم می‌کنند.
این مسئول ادامه داد: میزان علاقه به عکس‌های پاییزی به حدی رسیده که امروزه یکی از تم‌های اصلی آتلیه‌ها در نقاط مختلف کشور عکس‌های پاییزی شده و برخی تصاویر طبیعی و برخی دیگر از قالب‌های آماده برای این منظور استفاده می‌کنند.
محی الدینی اظهار کرد: با این وجود مشکلی که هر ساله موجب ناراحتی و آزردگی خاطر شهروندان در این زمینه می‌شد، جارو کردن برگ‌های پاییزی به صورت روزانه بود، موضوعی که سبب می‌شد امکان ثبت تصاویر پاییزی با پس‌زمینه برگ‌های زرد ریخته شده بر روی زمین برای مردم به وجود نیاید.
این دستور شهردار یزد علاوه بر اینکه زمینه خوشحالی بسیاری از عکاسان و شهروندان را فراهم کرده، زیبایی بسیار خاصی هم به نقاط اعلام شده بخشیده و تم شهر یزد را کاملا پاییزی کرده است.

 
 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today