ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دو نفر صیاد پرنده و دو نفر صیاد ماهی با هوشیاری محیط بانان در قم شناسایی و دستگیر شدند.

محمدرضا عابدی مقدم، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم اظهار کرد: یگان حفاظت استان علاوه بر حضور شبانه روزی در مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده، کنترل و نظارت دقیقی بر زیستگاه‌های حساس از جمله تالاب ها و رودخانه ها دارد.
وی با اشاره به عدم ارائه هیچ گونه مجوز شکار و صید در استان قم در دو سال گذشته، خاطرنشان کرد: هر گونه شکار و صید جانوران وحشی اعم از پرندگان، پستانداران و ماهیان و اقدام به شکار آنها ممنوع بوده و بر اساس قوانین و ضوابط با متخلفان قاطعانه برخورد خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم از دستگیری چهار متخلف در حوزه شکار و صید در هفته گذشته خبر داد و گفت: دو نفر از متخلفان اقدام به صید و زنده گیری پرندگان در منطقه کهندان و دو نفر از متخلفان نیز اقدام به ماهیگیری در رودخانه قمرود کرده بودند.
عابدی با بیان اینکه تجهیزات و ادوات صید پرندگان و ماهیان از متخلفان کشف و ضبط شده است، بیان کرد: از صیادان پرنده ۸ قطعه سهره وحشی کشف و رهاسازی شد و از صیادان ماهی نیز تعدادی ماهی صید شده کشف شد که بر اساس قانون باید جریمه های مربوطه را پرداخت کنند.
وی با اشاره به ممنوعیت خرید و فروش و صید و شکار جانوران وحشی، تصریح کرد: شهروندان می توانند هرگونه گزارش خود مبنی بر تخلفات زیست محیطی در این حوزه را با شماره تلفن های ۳۶۲۰۷۲۹۹ و ۳۲۶۰۲۹۸۱ در میان بگذارند.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday