ایسنا/ استاندار خراسان جنوبی بر جذب کامل سهمیه استان در طرح جهش تولید مسکن تأکید کرد و گفت: به دلیل کمبود زمین ۶ شهر استان هنوز وارد فاز اجرایی این طرح نشده است.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز یکشنبه ۱۴ آذر در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه نشست فرمانداران خاطرنشان کرد: در این جلسه، ضمن ارائه گزارش فرمانداران درخصوص مسایل شهرستان ها، پیرامون موضوعات متعددی بحث و گفتگو شد.
وی ادامه داد: یکی از این موارد، موضوع جذب سهمیه استان در طرح جهش تولید مسکن بود که با توجه به اقدامات صورت گرفته، در ۲۵ شهرِ استان، زمین های لازم برای اجرای این برنامه آماده شده و ثبت نام های اولیه نیز صورت گرفته است.
استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در جلسه امروز به این نکته تأکید شد که برای ۶ شهری که به علت کمبود زمین، این طرح وارد فاز اجرا نشده، جلسات فوق العاده برگزار شود و موانع برطرف شود تا بتوانیم سهمیه استان را برای سال اول و در مجموع کل ۴ سال به طور کامل جذب کنیم.
قناعت، موضوع بازارچه های مرزی را از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: بنا به تصمیمی که در این جلسه اتخاذ شد، به زودی طی بازدید میدانی از بازارچه های مرزی استان، برای فعال تر کردن آنها برنامه ریزی خواهد شد.
وی یادآور شد: برای برگزاری جلساتی با والی فراه افغانستان هم برنامه ریزی های لازم صورت خواهد گرفت تا با رایزنی نسبت به رفع مشکلات اقدام کرده و فضای امن و خوبی را در مرزها و فعال تر شدن بازارچه ها شاهد باشیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today