تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرداخت.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان پرواخت و اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته 19 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس تا کنون در استان شناسایی شده که این آمار نسبت به روزهای گذشته همواره در حال کاهش است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 223 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد 33بیمار کردستانی با وضعیت وخیم در بخش آی‌ سی یو تحت مراقبت و مداوا هستند.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری‌شدگان به تفکیک شهرستان‌های استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سنندج 124 نفر، سقز 7 نفر، مریوان 15 نفر، قروه 10 نفر، بیجار 6 نفر، کامیاران 22 نفر، دیواندره 8 نفر، بانه 29 نفر و دهگلان دو نفر به این‌ بیماری مبتلا هستند.
رضاعی از مرگ یک بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون به یک هزار و 908 نفر رسیده است.
وی بیان کرد:  از این تعداد فوتی کرونایی 832 نفر در سنندج، 302 نفر در سقز، 150 نفر در قروه، 101 نفر در کامیاران، 146 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 72 نفر در بیجار، 184 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان و 5 نفر در سروآباد جان باخته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان تاکید کرد: از همه شهروندان فهیم کردستانی درخواست می‌شود برای پیشگیری از شیوع مجدد ویروس و صفرشدن آمار مبتلایان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و افراد واجدالشرایط واکسن تزریق کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online