ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته موردی از فوتی ناشی از ویروس کرونا در استان ثبت نشده و موارد فوتی در این استان کماکان یک هزار و ۷۳۸ مورد است.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نیز در استان شناسایی شده است که از این تعداد پنج بیمار بستری شدند و ۲۲ بیمار نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.
وی، مجموع بستری‌های فعلی در بخش‌های کرونا مراکز درمانی استان را ۱۱۸ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد بیماری ۸۰ نفر قطعی اعلام شده و ۱۳ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
شیرانی با بیان اینکه از از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۵۴ هزار و ۵۴۵ تست تشخیص مولکولی کرونا در استان گرفته شده است، تصریح کرد: از این تعداد تست یک سوم بیماران مشکوک به علائم بالینی کرونا در استان مثبت قطعی اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا در استان بهبود یافته‌اند و دو درصد آنها جان خود را از دست داده‌اند، خاطرنشان کرد: میزان موارد بهبودی در استان در مقایسه با میانگین کشوری بالاتر است.
وی با بیان اینکه هنوز ۱۴ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان در برابر کرونا واکسینه نشده‌اند، افزود: این افراد سلامت خود و اطرافیانشان را به خطر می‌اندازند و توصیه می‌شوند هرچه سریع‌تر اقدام به دریافت واکسن کنند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday