ایرنا/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: بر اساس آمارگیری صورت گرفته از نیروی کار قم در سه ماهه دوم سال جاری، نرخ بیکاری در این استان ۸.۵ درصد کاهش داشته است.

مصطفی کاویانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم اظهار کرد: طبق اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان در مدت مشابه سال قبل، ۱۱.۵ درصد و در سطح کشور نیز ۹.۵ درصد بوده است.
وی افزود: نرخ بیکاری استان نسبت به فصل مشابه سال قبل سه درصد و در کشور نیز یک دهم درصد کاهش را نشان می‌دهد.
کاویانی ادامه داد: قم در بین استان‌های کشور رتبه نوزدهم بیکاری را دارد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: با توجه به جذب ۱۰۰ درصدی تسهیلات مشاغل خانگی و  اشتغال‌ بالای ایجاد شده از این محل، قم در سال ۱۳۹۹ حائز رتبه برتر کشور شد.
وی با توجه به حساسیت بخش اشتغال و به‌ویژه مشاغل خانگی افزود: میزان بودجه مشاغل خانگی استان ۵۰ میلیارد ریال تعیین شده که به عاملیت بانک‌های رفاه کارگران و توسعه تعاون و  همکاری دستگاه‌های اجرایی اعم از کمیته امداد امام(ره)، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و به ویژه اداره‌کل تعاون به ۷۲۷ تن از متقاضیان پرداخت شده است.
کاویانی تصریح کرد: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی فوق به‌دلیل کسب رتبه برتر پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی کشور از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و سرمایه‌گذاری استانداری قم مورد قدردانی قرار گرفتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم اظهار کرد: اعتبار امسال نیز ۳۳۰ هزار میلیون ریال است، که با تلاش کارشناسان مربوطه سعی می شود برای دومین سال متوالی به این افتخار در سطح استان برسیم.
وی یادآور شد: در زمینه حمایت از اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، دبیرخانه کمیته فنی اقدام‌های لازم را در خصوص رفع و اصلاح پرونده‌های طرح توجیهی تسهیلات و ارسال آنها به دستگاه‌های اجرایی انجام داده است.
کاویانی خاطرنشان کرد: توجه به توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری باعث تحقق شعار تولید پشتیبانی‌ها مانع‌زدایی‌ها خواهد بود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم بیان کرد: مجموع کل تسهیلات ابلاغی به بانک‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دو هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال بوده که ۸۵.۳ درصد تسهیلات تا دهم آذرماه پرداخت شده است.
وی یادآور شد: ۷۸۸ طرح روستایی و عشایری به دبیرخانه ارسال شده که ۷۷۹ طرح مصوب، و پرداخت ۷۶۹ طرح نیز انجام پذیرفته است.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday