ایسنا/ استاندار سمنان با اشاره به تلاش‌ها برای فعال‌سازی واحدهای صنعتی تعطیل در این استان گفت: بیش از ۱۰ واحد صنعتی در شُرُف بازگشت به چرخه تولید هستند.

سید محمدرضا هاشمی، استاندار سمنان به وضعیت مناسب اشتغال در این استان پرداخت و اظهار کرد: نرخ بیکاری در استان از میانگین‌ کشوری پایین تر است.
وی بر لزوم ارتباط بین صنعت و دانشگاه تاکید و تصریح کرد: برخی رشته های دانشگاهی استان نیاز است تا با سه رویکرد خدمات گردشگری، صنعت و کشاورزی، متناسب با نیاز بازار کار فعلی استان باشد.
هاشمی با تاکید بر اینکه برخی رشته های دانشگاهی در استان مورد نیاز بازار کار استان نیست، اظهار کرد: این موضوع در واقع به نوعی مدرک گرایی را در بین نیروی کار استان ایجاد کرده و دیدگاه اشتغال دولتی را رواج داده که باید اصلاح شود.
استاندار سمنان گفت: تغییر رویکرد در رشته‌های دانشگاهی به سمت خدمات گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن و همچنین مهارت آموزی به منظور داشتن تخصص و مهارت ویژه بازار کار، امری حائز اهمیت و اولویت دار است.
رئیس شورای اشتغال استان سمنان با بیان اینکه امیدواریم تلاش ها بیش از پیش در حوزه اشتغال ادامه داشته و تقویت شود تا در آینده شاهد کاهش بیشتر نرخ بیکاری در استان باشیم افزود: امروز با اقدامات صورت گرفته و در راستای تقویت تولید و فرصت شغلی استان، بیش از ۱۰ واحد صنعتی در شُرُف بازگشت به چرخه تولید هستند که این مهم امری ارزشمند بوده و لازم است تا ادامه دار باشد.
وی خاطرنشان کرد: حفظ وضعیت اشتغال موجود و در ادامه تلاش برای تحقق اشتغال‌های تعهد شده توسط دستگاه‌های متولی امر تا پایان سال از روش ها مختلف موجود، امری ضروری است.
هاشمی بیان کرد: ما آمادگی داریم تا در حوزه استان سمنان برای هر کسی که مشتاق کار باشد، در حوزه صنعت و تولید، فرصت شغلی را فراهم کنیم.
استاندار سمنان همچنین با اشاره به اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان گفت: تامین زمین برای اجرای مطلوب قانون جهش تولید مسکن در استان سمنان با قدرت و سرعت طی انجام اقدامات لازم، محقق شود.
وی با بیان اینکه اجرای قانون جهش تولید مسکن در استان، از اولویت‌های اصلی است، افزود: نباید دغدغه‌ای برای متقاضیان قانون جهش تولید مسکن در خصوص تامین زمین وجود داشته باشد و نیاز است تا تمهیدات لازم در این خصوص با قید فوریت صورت گیرد.
هاشمی ادامه داد: قانون جهش تولید مسکن در روستاها نیز بر اساس میزان درخواست متقاضیان، اجرایی خواهد شد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، متولی این امر در روستاهاست که ضرورت دارد تا اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.
استاندار سمنان تاکید کرد: صدور پروانه ساخت و آماده‌سازی زیرساخت‌ها توسط شهرداری های استان در خصوص زمین های قانون جهش تولید مسکن به جدیت انجام گیرد و مقدمات امر فراهم‌گردد.
وی وعده داد: با همت مسئولان و تلاش جمعی و پیگیری اقدامات طی برنامه زمان‌بندی شده و عملیاتی، عملیات اجرایی قانون جهش تولید مسکن در استان به عنوان اولین در کشور آغاز شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today