ایسنا/ مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: کار آواربرداری و بازسازی مناطق زلزله‌زده در شهرستان کوهرنگ آغاز شده است، اما باید تسهیلات از مجاری قانونی به متقاضیان پرداخت شود، نبود سیستم بانکی متمرکز در این مناطق یکی از مهم‌ترین مشکلات است، برای تسهیل در پرداخت تسهیلات در مناطق صعب‌العبور باید بانک‌های عامل در این مناطق مستقر شوند.

فرشید ریاحی، مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به زلزله ۵.۷ ریشتری در شهرستان کوهرنگ در تاریخ ۱۲ مهرماه سال‌جاری، اظهار کرد: کار ارزیابی خسارت‌های وارده با سرعت انجام شد و پس از مصوبه هیات دولت برای پرداخت به حادثه‌دیدگان از زلزله ۲۵۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۱۳۶ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض اختصاص پیدا کرد.
وی افزود: کار آواربرداری و بازسازی مناطق زلزله‌زده در شهرستان کوهرنگ در سه بخش بازفت، صمصامی و بخش مرکزی آغاز شده است، اما باید تسهیلات از مجاری قانونی به متقاضیان پرداخت شود، نبود سیستم بانکی متمرکز در مناطق‌زلزله‌زده یکی از مهم‌ترین مشکلات است، برای تسهیل در پرداخت تسهیلات در مناطق صعب‌العبور باید بانک‌های سپه، ملت، تجارت و صادرات در این مناطق مستقر شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تسهیلات بازسازی مناطق زلزله‌زده در کوهرنگ به‌طور مساوی در بین بانک‌های سپه، ملت، تجارت و صادرات توزیع و ابلاغ خواهد شد، توضیح داد: باید برای ۴۹۶ واحد احداثی، سه هزار و ۱۲۲ واحد تعمیری و سه هزار و ۲۱ بسته کمک معیشتی به متقاضیان تسهیلات پرداخت شود.
ریاحی تاکید کرد: باتوجه به زمانبر بودن بازسازی مناطق زلزله‌زده باید نمایندگان بانک‌های برای پرداخت تسهیلات، آزادسازی اقساط و ... در این مناطق حضور داشته باشند تا مردم نیازی به مراجعه به مرکز استان نداشته باشند.آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday