ایرنا/ «حسین ولی نژاد» پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان شمالی به بیستمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی می رود.

ابوالحسن حیدری، معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: حسین ولی نژاد هنرمند پیشکسوت شیروانی فردا شانزدهم آذرماه در بخش «قهوه خانه» به نقل موسیقیایی در تماشاخانه سنگلج می پردازد.
وی گفت: این هنرمند با نقل باربد به همراه «پریسا سمین مهر» از تهران، در بخش نقالی از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ در تماشاخانه سنگلج در روز جمعه، نوزدهم آذرماه سال جاری هنرنمایی می‌کنند.
حیدری با بیان این که بیستمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی در بخش های تخت حوضی، شبیه خوانی، عروسک های سنتی، نقالی و روایت های ملی، معرکه ها، آیین ها و بازی های نمایشی، جوانه های نمایش ایرانی و هشتمین سمینار بین المللی نمایش های آیینی و سنتی برگزار می شود، افزود: بخش نقالی و روایت های ملی(یادواره زنده یاد مرشد ولی اهلل ترابی) به منظور عرضه منتخبی از آثار حوزه نقالـی و روایتگری و انواع نقل های سنتی شامل موسیقایی، تصویری، نمایشی در ۲ بخش نگاه نو، الگوی کهن و اجراهای اساتید برگزار می شود.
معاون امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: بخش اساتید نیز در راستای ثبت تجارب و حفاظت از اشکال سنتی روایتگری و بازسازی میراث کهن فعالان این عرصه بـه اجرای اساتید و هنرمندان پیشکسوت اختصاص دارد. 

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today