ایسنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان از بستری شدن 6 بیمار جدید مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان خبر داد.

دکتر کامران قدس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی سمنان اظهار کرد: در یک شبانه روز گذشته 6 بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.
وی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس خاطرنشان کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 49 هزار و 505 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته و از 14 لغایت 15 آذر ماه جاری بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، شش بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 10 هزار و 673 نفر رسیده است .
قدس ادامه داد: علاوه بر این 38 هزار و 832 بیمار نیز در 6 شهرستان تحت پوشش علوم پزشکی استان به صورت سرپایی شناسایی شدند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به 9 هزار و 571 نفر رسید.
شمار بستری‌های روزانه در مناطق تحت‌پوشش علوم پزشکی سمنان در شش روز اخیر و از 10 آذرتا امروز 15 آذرماه به ترتیب 9، 8، 6 ، 3، 6 و 6 نفر بوده است.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today