ایرنا/ مسابقه‌های فوتبال لیگ برتر قهرمانی جوانان باشگاه‌های استان یزد و انتخابی کشور دوشنبه شب با حضور هشت تیم آغاز شد و این پیکارها تا پایان سال‌ ۱۴۰۰ شمسی ادامه دارد.

در مسابقه افتتاحیه که در مرکز استان یزد برگزار شد، با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا، رعایت نکات بهداشتی مورد تاکید قرار گرفت و تیم فوتبال نوین فولاد یزد با نتیجه ۲ بر صفر بر همشهری خود موعود غلبه کرد.
در این رقابت‌ها تیم‌های موعود یزد، نوین فولاد، نود اسپرت، یزدلوله، سنگ‌آهن بافق، دهیاری بهاباد، مهربد میبد و جنت‌آباد اردکان به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم رقابت می‌کند.
در پایان رقابت‌ها تیم قهرمان به عنوان نماینده فوتبال استان به لیگ کشور صعود می‌کند که زمان و مکان آن متعاقبا از سوی  فدراسیون  به استان‌ها اعلام می‌شود.
برگزاری لیگ‌های مختلف در تمامی رده‌های سنی برای ارتقای این رشته در استان جزو برنامه‌های محوری است که با قوت پیگیری می‌شود.
۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ‌های کشوری حضور دارد و این استان با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه ورزشی دارد. 

  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today