باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در مرز‌های خوزستان تست‌های کرونا و مراقبت‌های لازم انجام و تاکنون هیچ گونه مورد بیماری اومیکرون در مشاهده نشده است.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به انجام بیش از ۳ هزار و ۲۶۰ تست کرونا در مرز‌های خوزستان اظهار کرد: این تعداد تست از یکم تا ۱۵ آذرماه در مرز‌های دریایی و زمینی استان انجام شده است.
او با بیان اینکه در این مدت از مجموع ۷۷۲ نفر خدمه کشتی که وارد بندر امام خمینی شدند ۴۹۲ نفر تست گرفته شده است که همگی منفی و مابقی دارای تست پی سی آر منفی داشته اند، افزود: از یکم تا ۱۵ آذرماه در مرز شلمچه از یک هزار و ۳۴۱ شهروند ایرانی، ۷۳۱ نفر تست انجام و مابقی دارای تست منفی بوده اند که یک نفر دارای تست مثبت بوده است و مورد قرنطینه قرار گرفت.
ابول نژادیان همچنین در این مدت تعداد تبعه عراقی وارد شده از مرز شلمچه را یک هزار و۹۷۲ نفر عنوان و تصریح کرد: از این تعداد ۵۲۴ نفر تست پی سی آر گرفته شد که یک نفر دارای تست مثبت شد که به کشور عراق بازگرانده و مابقی دارای تست منفی بوده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به اینکه همچنین در این مدت ۳۱۱ شهروند کشورمان از مرز چذابه وارد کشور شده اند که ۲۷۵ نفر تست که همگی منفی بوده اند و مابقی دارای تست منفی بوده اند، بیان کرد: یک هزار و ۲۹۱ نفر از مرز چذابه وارد کشورمان شده است که از این تعداد  یک هزار و ۲۴۳ نفر تست و مابقی دارای تست پی سی آر منفی بوده اند.
این مقام مسئول گفت: در مرز‌های خوزستان تست‌های کرونا و مراقبت‌های لازم انجام و خوشبختانه تاکنون هیچ گونه مورد بیماری اومیکرون در استان مشاهده نشده است.
ابول نژادیان افزود: ۱۹ درصد شهروندان خوزستانی دز اول و ۳۸ درصد دز دوم را دریافت نکرده اند و از هم استانی‌های عزیز درخواست می‌شود نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام و رعایت نکات بهداشتی را همچنان مورد توجه قرار دهند.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today