تسنیم/ کارشناس مسئول سلامت جوانان و نوجوانان معاونت بهداشتی استان همدان گفت: به منظور پیشگیری از تجمع و ابتلای دانش‌آموزان به ویروس کرونا در مدارس از فعالیت بوفه‌های تغذیه جلوگیری شده است.

فاطمه بختیاری، کارشناس مسئول سلامت جوانان و نوجوانان معاونت بهداشتی استان همدان اظهار کرد: همزمان با بازگشایی مدارس از ابتدای آذر ماه، همکاران ما در بخش بهداشت محیط، مراقبین سلامت و بهورزان به صورت روزانه از مدارس استان بازدید می‌کنند.
وی با بیان اینکه هر هفته ۲۰ درصد از مدارس را مورد بازرسی قرار میدهیم، تصریح کرد: تاکنون مورد حادی از عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس مشاهده و گزارش نشده است.
کارشناس مسئول سلامت جوانان و نوجوانان معاونت بهداشتی همدان با تاکید بر اینکه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و داشتن کارت واکسیناسیون در همه مدارس اجباری است، افزود: مدارسی که موارد مورد بهداشتی را رعایت نکنند به آموزش و پرورش گزارش می‌شود.
بختیاری با اشاره به اینکه همه دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال ملزم به تزریق واکسن هستند، اظهار کرد: پیش از ورود دانش آموزان به مدارس غربالگری‌های اولیه مانند تب سنجی و نداشتن علائم سرماخوردگی انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه کلاس‌های درسی باید مجهز به فن‌های مکانیکی باشد، تصریح کرد: هنوز این خدمت به صورت کامل برای همه مدارس انجام نشده است.
کارشناس مسئول سلامت جوانان و نوجوانان معاونت بهداشتی همدان با بیان اینکه زمان کلاس‌های درسی نسبت به گذشته کمتر شده است، گفت: دانش‌آموزان سعی کنند با خوردن غذایی کامل در منزل از مصرف میان وعده در مدرسه خودداری کنند.
بختیاری با تاکید بر اینکه در پایان هرشیفت، محیط مدارس گندزدایی می‌شود، اظهار کرد نحوه حضور دانش آموزان در مدارس، رعایت بهداشت محیطی مدارس و کنترل بهداشت فردی دانش آموزان بر عهده مدیران مدارس است.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today