صدا و سیما/ پرونده اخلال گران نظام بانکی کشور در استان‌های گلستان و سمنان از امروز به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان ارجاع داده شد.

حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان اظهار کرد: کیفرخواست پرونده اخلال‌گران نظام بانکی کشور یک ماه و نیم پیش در دادسرای گرگان صادر شد و پس از هماهنگی با معاون اول رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان، ارجاع شد.
حیدر آسیابی افزود: متهمان این پرونده ۳۰نفر هستند و از طریق برداشت هزار و ۶۵۰میلیارد تومان در قالب ۲هزار و ۳۵۰حساب بانکی از منابع بانک مرکزی، در نظام پولی و بانکی کشور اخلال عمده ایجاد کرده اند.
آسیابی ادامه داد: در خلال رسیدگی به این پرونده‌ی ۳۰هزار صفحه‌ای، ۲۸۵نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی‌ها برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده ۱۵۵جلدی بود.
این مقام ارشد قضایی استان گفت: برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال، با تحقیقات گسترده بازپرس پرونده و کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان، حدود ۶هزار میلیارد تومان از املاک، اموال، شمش طلا، کد‌های بورسی، خودرو‌های سنگین و دو کارخانه مربوط به متهمان که حاصل از جرم بود، شناسایی و توقیف شد که در نوع خود بی نظیر است.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود : این پرونده امروز در دادگاه ویژه استان ثبت و قضات این دادگاه مطالعه آن را آغاز کرده اند و به زودی وقت رسیدگی آن تعیین خواهد شد.
اعضای این باند دوسال پیش با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج)، در استان‌های گلستان و سمنان شناسایی و دستگیر شدند.
این پرونده چهارمین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلال گران نظام اقتصادی مستقر در استان گلستان رسیدگی می‌شود.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today