مهر/ ریگانی‌ها از کمبود امکانات درمانی در بیمارستان این شهرستان گلایه‌مندند و مجبورند برای بهره‌مندی از برخی خدمات درمانی تخصصی توشه سفر برداشته و راهی بم یا کرمان شوند.

شهرستان ریگان یکی از مناطق محروم در شرق استان کرمان به شمار می‌رود و مردم این منطقه با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کنند.
بیمارستان ۳۳ تختخوابی ریگان یکی از پروژه‌هایی است که چند سالی است مردم محروم ریگان از آن بهره مند شده‌اند اما با توجه به «طرحی بودن» نیروهای این بیمارستان، گاهی مردم با مشکل کمبود پزشک متخصص مواجه می‌شوند و این مساله باعث گلایه مندی آنها شده است.
همچنین نبود برخی امکانات تخصصی مانند «ام. آر. آی» و «سی. تی. اسکن» هم منجر به نارضایتی مردم شده است. این در حالیست که طبق گفته مسئولان بهره مندی از چنین امکاناتی در همه بیمارستان‌ها ممکن نیست و این قبیل تجهیزات تخصصی بر اساس یک سری معیارها و استانداردهایی به هر بیمارستان اختصاص می‌یابد و بیمارستان ریگان که فقط ۳۳ تختخواب دارد در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه است.
بر این اساس مردم ریگان باز هم برای استفاده از برخی خدمات پزشکی مجبور می‌شوند مسیر یکصد کیلومتری «ریگان – بم» و مسیر ۲۸۵ کیلومتری «ریگان – کرمان» را طی کنند. البته در بیمارستان ریگان 7 رشته تخصصی داخلی، اطفال، زنان، جراحی، بیهوشی، راونپزشکی و رادیولوژی وجود دارد و بخش‌هایی نظیر تالاسمی و دیالیز نیز فعال است.

محمدعلی رئیسی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بم در خصوص گلایه‌های مردم از وضعیت بیمارستان شهرستان ریگان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما، خدمت رسانی به مردم مناطق محروم از جمله ریگان است.
وی ادامه داد: این شهرستان در 4 الی 5 سال اخیر فاقد بیمارستان بود اما هم اکنون در این بیمارستان 7 رشته تخصصی مشغول خدمت رسانی هستند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بم با اشاره به فعالیت بخش‌های دیالیز و تالاسمی بیان کرد: رشته‌های تخصصی داخلی، اطفال، زنان، جراحی، بیهوشی، راونپزشکی و رادیولوژی در بیمارستان ریگان فعال است.
رئیسی با اشاره به اینکه اخیر بخش تالاسمی بیمارستان ریگان فعال شده است، اظهار کرد: با راه اندازی این بخش مردم دیگر نباید برای درمان به بم بیایند.

وی ادامه داد: اکثر نیروی‌های فعال در بیمارستان، طرحی هستند و بعد از پایان دوره طرح نیروی‌های جدید، جایگزین آنها می‌شود.
رئیسی با اشاره به اینکه برای جایگزینی متخصص‌هایی که دوره طرح آنها تمام شده است، درخواست داده‌ایم، افزود: بر اساس اینکه چند تعداد نیرو از سوی وزارتخانه به ما اختصاص یابد ما هم نیرو به ریگان اختصاص می‌دهیم تا مشکل مردم رفع شود.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar