صدا و سیما/ شهروندان متولد قشم که شماره ملی آنها با عدد ۳۴۵ شروع شده است اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک آن‌ها پنج ساله شدن تمیدید می‌شود.

رامین جعفرپور، سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم گفت: شهروندان قشمی به صورت حضوری مراجعه نکنند، زیرا کارت‌های شهروندی آنان به صورت سیستمی تمدید می‌شود.
وی با بیان اینکه فعال بودن کارت هوشمند شهروند الکترونیک از شرایط تمیدی پنج ساله است، افزود: متولدین قشم از زمانی که در سامانه شهروندی عضویت آنان تمدید و کاربری آنان فعال شده است شامل این افزایش اعتبار اتوماتیک به مدت ۵ سال می‌شوند.
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به آغاز این طرح از سال ۱۳۹۰ افزود: تا کنون ۷۸ هزار و ۴۲۰ نفر شامل ۵۸ هزار و ۷۲۳ نفر مرد و ۱۹ هزار و ۶۹۷ نفر زن در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.
جعفرپور ادامه داد: از کل افراد ثبت نام کننده در این سامانه بیش از ۲۸ هزار و ۶۲۰ نفر یعنی ۳۶ درصد آن‌ها متولد قشم هستند.
وی گفت: اکنون داشتن این کارت برای دریافت تخفیفات عوارض ورود و خروج از جزیره قشم، ثبت و شماره گذاری پلاک خودرو و امور مربوط به اصناف کاربرد اساسی دارد.
طبق آخرین سرشماری سراسری کشور در سال ۱۳۹۵ جمعیت کل جزیره قشم ۱۴۸ هزار و ۹۹۳ نفر است که از این تعداد ۶۶ هزار و ۸۰۱ نفر در نقاط شهری و ۸۲ هزار و ۱۶۰ نفر هم در نقاط روستایی سکونت دارند.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today