فارس/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام بزرگترین باند قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق کشور، دستگیری 5 قاچاقچی و کشف 2 تن و 491 کیلو مواد افیونی در عملیات مقتدرانه تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، با اشراف اطلاعاتی خود از انتقال محموله بزرگ مواد افیونی از طریق دشت "سمسور " بلوچستان به عمق کشور، توسط یکی از سرکردگان بزرگ قاچاق مواد مخدر استان مطلع و دستگیری او  و انهدام باند تحت هدایتش را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان طی چند شبانه روز کار فشرده اطلاعاتی سرانجام مسیر دقیق تردد قاچاقچیان را در منطقه کویری "کلچاد" دشت سمسور شناسایی و شب گذشته در قالب چند تیم ضربتی، عملیات انهدام این باند مسلح را آغاز و به منطقه مذکور اعزام شدند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با حضور تکاوران پلیس در صحنه ، سوداگران مرگ که به صورت غافلگیرانه ای خود را در محاصره پلیس دیدند بدون توجه به اخطارهای صادره، شروع به تیر اندازی به سمت مأموران انتظامی کرده و قصد فرار از محل را داشتند که با آتش پرحجم تکاوران پلیس هر 4خودروی حامل مواد آنها متوقف شد.
سردار طاهری با بیان اینکه در این عملیات ضربتی، یک قاچاقچی بزرگ و حرفه‌ای مواد مخدر جنوب شرق کشور به همراه 4 فرد مسلح تحت هدایتش دستگیر شده اند خاطر نشان کرد: در پاک سازی محل علاوه بر کشف 7 قبضه سلاح کلاش به همراه 619 عدد فشنگ جنگی، مقدار 2 تن و 491 کیلو مواد افیونی، شامل: یک تن و 429 کیلو و 400گرم حشیش، 848کیلو و 220گرم تریاک،103 کیلو و 400 گرم مرفین، 96 کیلو و 200 گرم شیشه و  14 کیلو و 200 هروئین کشف شد.
وی در پایان با اشاره به معرفی قاچاقچیان دستگیر شده به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: مأموران نیروی انتظامی در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با مواد افیونی به عنوان بلای خانمان سوز جامعه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today