ایرنا/ عملیات ساخت ۳۳۰ واحد طرح ملی مسکن با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرک اندیشه شهر اردبیل آغاز شد.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آیین کلنگ زنی این پروژه گفت: در قالب طرح جهش تولید مسکن مقرر شده که سالانه یک میلیون واحد در کل کشور احداث شود که ۴۰۰ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن احداث خواهد شد.
حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد بیان کرد: سالانه ۲۰۰ هزار واحد از این مسکن‌ها در روستاهای کشور و ۲۰۰ هزار واحد نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت احداث شده و در اختیار متقاضیان فاقد مسکن قرار می‌گیرد.
وی افزود: اراده دولت، بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی بر این است که این هدف‌گذاری درست دولت و مجلس به عنوان  نیاز اساسی کشور، در کمترین زمان محقق شده و مسکن مورد نیاز متقاضیان پس از احداث در اختیار مردم قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: بنیاد مسکن به عنوان نهاد انقلابی، برای خانه‌دار شدن مردم در کنار دولت، نظام و مردم قرار دارد و دولت نیز تلاش می کند که زیرساخت‌های تامین و ساخت مسکن را نیز تامین کند.

بنیاد مسکن ۸۹۰ واحد مسکن ملی در شهر اردبیل می سازد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در این آیین اعلام کرد: بر اساس برنامه عملیاتی طرح اقدام ملی مسکن در اردبیل، قرار است یکهزار و ۵۰۰ واحد مسکونی با زیربنای مفید ۷۸ هزار متر مربع در شهرک اندیشه چهار اردبیل بسازد.
فرهاد سبحانی افزود: برای این منظور زمینی به مساحت ۲۵ هکتار در فاز چهارم شهرک اندیشه اردبیل در حال آماده سازی است که ۱۷ هکتار آن به ساخت مسکن اختصاص یافته و مابقی نیز کاربری های عمومی است.
وی با اشاره به آماده سازی ۵۰ درصدی این شهرک برای ساخت مسکن بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل طی تفاهم‌نامه‌ای احداث ۸۹۰ واحد از این مجموعه مسکن را متقبل شده و از امروز عملیات ساخت ۳۳۰ واحد آن آغاز شده است.
سبحانی، ساخت این ۳۳۰ واحد را نخستین پروژه طرح اقدام ملی مسکن احداثی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کشور بر شمرد و اظهار کرد: این مجتمع مسکونی در ۴۵ هزار متر مربع و در قالب ۱۹ بلوک و با هزینه ساخت ۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال احداث می شود.
وی بیان کرد: برای ساخت این مجتمع مسکونی در یکهزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به شکل سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای هر واحد پیش‌بینی شده و مابقی ۹۰۰ میلیارد ریال هزینه ساخت نیز به شکل آورده متقاضیان برای تکمیل پروژه تزریق می شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today