خانه ملت/ نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه معضل بی‌آبی زمینه مهاجرت مردم روستاهای سراوان رافراهم کرده است گفت: سد ماشکید به تشتک تبخیر آب تبدیل شده است.

ملک فاضلی، نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان درباره وضعیت منابع آبی در سراوان اظهار داشت: وجود منابع آبی فراوان در سراوان در کنار معضل بی‌آبی که مردم شهرستان به طور مستمر از آن گلایه دارند نشان دهنده سوءمدیریت مسئولان و متولیان این حوزه است.
نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معضل بی‌آبی زمینه مهاجرت مردم روستاهای سراوان شده، تصریح کرد: انتقال آب از دشت «مکسوخته» به شهر سراوان و استفاده از نزدیک به 70 میلیون مترمکعب آب پشت سد «ماشکید اولیا» که سالهاست بلااستفاده مانده اولویت‌های حل معضل آبرسانی به مردم سراوان است.
وی  یادآورشد: سد ماشکید به تشتک تبخیر آب تبدیل شده و منبع آبی وسیع آن حتی برای کشاورزی مردم منطقه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد که این موضوع به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و وزارت نیرو باید با اولویت زمینه‌سازی برای بهره‌برداری از آب پشت این سد را در دستور کار قرار دهد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today