ایسنا/ معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سیرجان از تشکیل کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی بلااستفاده در شهرک‌های صنعتی و تولیدی خبر داد. 

اکبر عباسپور، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سیرجان، با اعلام این خبر گفت: در راستای حفظ و صیانت از منافع ملی و توسعه اقتصادی در شهرستان، اراضی با کاربری صنعتی و تولیدی که برخی افراد با اهداف سودجویانه دریافت کرده اما تاکنون هیچ اقدامی به منظور بهره‌برداری برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی انجام نداده‌اند، استرداد خواهد شد.
وی یادآور شد: چنانچه در بررسی‌ها مشخص شود افرادی به قصد دلالی و بورس‌بازی نسبت به خرید زمین در شهرک‌ها، نواحی و زمین‌های دولتی در سطح شهرستان اقدام کرده باشند و در حال حاضر هیچ‌ ساخت‌ و سازی در مدت زمان قانونی انجام ندهند، اراضی واگذار شده به منظور انجام فعالیت های خدماتی و تولیدی، توسط "کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی شهرک‌های صنعتی و تولیدی" بازپس‌گیری شده و در اختیار متقاضیان سرمایه‌گذاری صنعتی قرار می‌گیرد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری سیرجان افزود: در استرداد این زمین‌ها سعی بر آن داریم ضمن حفظ عدالت و جوانب مختلف، اگر کارفرمای واحد تولیدی یا صنعتی به دلایل غیرعمدی و خارج از کنترل موفق به بهره‌برداری در مدت زمان تعیین شده نشده باشد، به وی مهلت دوباره داده می‌شود.
وی بیان کرد: از این پس، میزان پیشرفت تمامی اراضی که به تولیدکنندگان برای ساخت واحد تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان واگذار می‌شود، به طور دقیق رصد شده و زمین بدون بهره‌برداری مناسب، باز پس گرفته می‌شود؛ در این رابطه اکنون یک مورد بازپس‌گیری زمین یکی از شرکت‌ها در دستور کار "کمیته‌ ویژه‌ استرداد اراضی شهرک‌های صنعتی و تولیدی" قرار دارد.
  
  
  
  
  

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar