تسنیم/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: از ابتدای واکسیناسیون عمومی تا امروز یک میلیون و ۸۱۰ هزار واکسن کرونا به هم‌استانی‌ها تزریق شده و ۷۸ درصد قزوینی‌های با سن بالای ۱۲ سال هر ۲ دوز واکسن را تزریق کردند.

عبدالله دیده‌بان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون عمومی بر ضد بیماری کرونا در استان اظهار داشت: از ابتدای واکسیناسیون عمومی تا امروز یک میلیون و 810 هزار واکسن کرونا به هم‌استانی‌ها تزریق شده و 78 درصد قزوینی‌های با سن بالای 12 سال هر 2 دوز واکسن کووید-19 را تزریق کردند.
وی اضافه کرد: همچنین 92 درصد جمعیت بالای 12 سال استان قزوین هم حداقل نوبت یا دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و به نظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی نیفتد، تا پایان آذرماه کل جمعیت بالای 12 استان قزوین در برابر کرونا واکسینه شوند. ضمن اینکه از دیروز هم با اجرای طرح سکوی مدیریت هوشمند خدمات عمومی و دولتی فقط به واکسن‌زده‌ها ارائه می‌شود.
دیده‌بان ادامه داد: همچنین میزان واکسیناسیون مرحله اول(دوز نخست) در بین دانش‌آموزان 12 تا 18 سال استان قزوین به 89.5 درصد رسیده است و بنابراین تا یکی دو هفته آینده شاهد اتمام واکسیناسیون مرحله اول در این گروه سنی خواهیم بود.
وی همچنین به آغاز واکسیناسیون مرحله سوم گروه‌های سنی 40 سال به بالا اشاره کرد و گفت: با توجه به خلوت بودن صف‌های واکسیناسیون همه افرادی که 2 دوز واکسن کرونا را دریافت کردند، می‌توانند بر مبنای واکسنی که در مراحل اول و دوم تزریق کردند، دوز سوم یا دوز یادآور را دریافت کنند. بنابراین هم‌‌استانی‌ها علاوه بر نوع واکسنی تزریق‌شده در نوبت اول و دوم واکسن‌های پاستوکوواک و آسترازنکا را به عنوان واکسن دوز سوم تزریق کنند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today