فارس/ نایب‌رئیس شورای شهر ارومیه گفت: ارومیه گرچه جزء شهرهای صنعتی نمی‌باشد؛ ولی از نظر آلودگی هوا در میان 10 شهر کشور قرار دارد که از دلایل آن ساخت و ساز های غیراصولی، فرسودگی ناوگان عمومی و عدم فرهنگ‌سازی در بین مردم است.

مرتضی منافی، نایب‌رئیس شورای شهر ارومیه اظهار کرد: ارومیه گرچه جزء شهرهای صنعتی نمی‌باشد ولی از نظر آلودگی هوا در میان 10 شهر کشور قرار دارد و باید با همکاری  و همدلی لازم ارگان‌ها و ادارات متولی و فعال در حوزه محیط زیست  این آلودگی  را کاهش دهیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: متاسفانه اقدامات لازم برای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی‌های ضروری برای اخذ معاینه فنی در بین شهروندان به نحو شایسته صورت نگرفته است که می‌توان با همکاری‌های صداسیما، پلیس راهنمایی و رانندگی و شهرداری در فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی این امر اقداماتی صورت گیرد.
منافی تصریح کرد: در آمارهای کل کشور شهر ارومیه در تعداد خودرو و ترافیک شهری جزء 10 شهر اول کشور بوده و این امر نقش مهمی در آلودگی هوا دارد که لازم است مراکز معاینات فنی نظارت‌های بیشتر در مقوله تست خودروها داشته باشند و تجهیزات خود را در این زمینه پیشرفته‌تر و بروزتر کنند . 
وی عنوان کرد: باید انتقال پایانه مسافربری شهرستان  برای کاهش حجم ترافیک و آلودگی هوا به خارج شهر در اولویت امور مربوط به حوزه حمل و نقل باشد همچنین فرسودگی ناوگان عمومی و نبود قطار شهری علت اصلی و تاثیرگذار در آلودگی‌های شهر اورمیه هست.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد: عدم رعایت در ساخت و ساز و تعداد طبقات آپارتمان‌های واقع در گلشهر مانع ورود هوای تازه و اکسیژن به شهر ارومیه می شود و یکی دیگر از عوامل آلودگی هوای  شهر ارومیه و موجب تشدید شرایط می شود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today