ایرنا/ رئیس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به بررسی ۲۷منطقه در بندرعباس، اسامی مناطق و محله هایی که تاکنون پشه آئدس در آنها مشاهده شده است را اعلام کرد.

دکتر فاطمه نوروزیان، رئیس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: بوستان شهید پَروَر(فرودگاه قدیم)، جنب شهرداری منطقه سه(روبروی بیمارستان شهید محمدی) کنار پارک دباغیان و کنار مهمانسرای بانک کشاورزی از نقاطی هستند که پشه آئدس در آنها مشاهده شده است.
وی از سیدمظفر، سجادیه، بلوار امام حسین(ع)، بهشت بندر و کوی ۲۲ بهمن به عنوان دیگر نقاط آلوده به این پشه نام برد.
رئیس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دو نقطه دیگر در کوی فرهنگیان را به عنوان دیگر مناطق آلوده به پشه آئدس در بندرعباس معرفی و اضافه کرد: تاکنون حدود ۱۵ نقطه در کوی فرهنگیان سمپاشی شده است.
به گفته دکتر نوروزیان پس از مشاهده قطعی پشه آئدس در یک نقطه، ابتدا محل یاد شده بهسازی می شود و پس از شناسایی محل تخم ریزی(تجمع لارو) نسبت به سمپاشی اقدام می شود.
وی یادآور شد: تعداد پشه های یافت شده در مناطق و محلات یاد شده زیاد نیست اما تمام کارهای لازم طبق شیوه نامه های تعریف شده در حال پیگیری و انجام است.
رئیس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان شد: در حال حاضر پشه‌های بالغ باید از بین بروند و تنها راه مقابله با این حشره، سمپاشی و ضد عفونی تا شعاع یک کیلومتری محل مشاهده پشه است.
نوروزیان اضافه کرد: یکی از مناطقی که این پشه در آنجا زیست می‌کند زیر گلدانی و اطراف آن است که آب در آنجا می‌ماند و گیاه بامبو نیز محلی برای رشد این پشه است و نقاطی که آب کولر جمع می‌شود نیز محل دیگری برای رشد و نمو این پشه خطرناک است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today