باشگاه خبرنگاران/ فرماندار اصفهان گفت: ساماندهی متکدیان شهرستان اصفهان با هم‌افزایی بین بخشی در حال انجام است و به‌زودی این منطقه از وضیعت نابه‌سامان خود در رابطه با متکدیان خارج خواهد شد.

محمدعلی احمدی، فرماندار اصفهان گفت: وجود گدایان، معتاد‌های متجاهر و کارتن‌خواب‌ها در سطح شهر اصفهان موجب نارضایتی مردمی و نازیبایی سیمای شهر شده است که برای رفع این موضوع نشست‌های هفتگی با مشارکت و هم افزایی بین بخشی در حال انجام است.
وی گفت: شهرداری، کمیته امداد حضرت امام(ره)، بهزیستی، نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به عنوان ارکان اصلی کمیته ساماندهی متکدیان، نشست‌های هفتگی با محوریت فرمانداری برگزار می‌کنند.
فرماندار اصفهان گفت: شهرداری غربالگری گدایان را برعهده دارد، سپس افراد بی‌بضاعت، سالمند و بدون سرپرست توسط کمیته امداد و بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرندو معتادان نیز به کمپ‌های ترک اعتیاد هدایت می‌شوند.
وی گفت: هر فرد حداکثر تا ۷۲ ساعت در مراکز غربالگری قرار می‌گیرد و پس از تعیین وضعیت و انجام آزمایش کرونا به محل مورد حمایت اعزام و به وضع او رسیدگی خواهد شد.
احمدی گفت: افزایش کمپ‌های ترک اعتیاد و گرم خانه‌ها در اصفهان پیگیری می‌شود تا با اعتبارات دولتی و حمایت خیران به سرانجام برسد.
وی نبود هماهنگی بین بخشی و واگذاری بخش زیادی از امور به شهرداری و نیروی انتظامی را در طولانی شدن ساماندهی متکدیان و نیز معتادان موثر دانست.


آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today