باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از بازگشایی و اصلاح مسیر ۶۸ کیلومتر از محور‌های کوهستانی شهرستان میرجاوه خبر داد.

ایوب کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: راه روستایی از مهم‌ترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه‌ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه ایفا می‌کند.
وی گفت: بازگشایی و اصلاح مسیر‌های روستایی تیلویی، تنگ لکور، هفتاد ملا گزند، نیک بالا، پلنگ حصار، خوشاب، میدان سرخ مهرآباد و ریزش برداری سردریا انجرک و جلگه ده مودنه از مهمترین محور‌های بازگشایی شده سال جاری شهرستان میرجاوه بوده است.
وی وجود راه‌های امن و مناسب را یکی از مهمترین زیر ساخت‌های توسعه هر منطقه عنوان کرد.
کرد گفت: راه‌های روستایی دامنه تفتان اکثر از داخل رودخانه‌ها و دره‌ها عبور کرده و به علت کوهستانی بودن دارای شیب زیاد و صعب العبور هستند؛ به‌طوری که در مواقع بارندگی با جاری شدن آب رودخانه‌های فصلی مسیر‌ها مسدود و تردد در این محور‌ها قطع یا به سختی انجام می‌شود که با انجام این بازگشایی و اصلاح مسیر‌های ذکر شده از مسدود شدن طولانی مدت راه‌ها جلوگیری شده و تردد‌های روستاییان گرامی سهل‌تر خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: توسعه زیر ساخت‌ها در روستا‌ها با هدف حفظ جمعیت جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر‌ها و توسعه و رونق آن‌ها در اولویت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار گرفته است.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today