ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: به ازای جمعیت ۱۰۰ هزار نفری از اول مهرماه تا ۱۵ آذرماه امسال، ۱۵۹۱ دانش‌آموز در شهرستان طارم به کووید۱۹ مبتلا شدند.

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در رابطه با مجموع مراجعات چهار هفته اخیر، اظهار کرد: مجموع مراجعات سرپایی در هفته سوم آبان‌ماه ۵۹۷۷ نفر، هفته چهارم آبان‌ماه ۵۸۹۸ نفر، هفته اول آذرماه ۴۷۹۴ و هفته دوم آذرماه نیز ۴۴۱۲ نفر بوده است.
وی در رابطه با میزان بستری افراد بالای ۱۸ سال طی دو ماه اخیر بر اساس سابقه واکسیناسیون، افزود: از ۵۲۵ هزار و ۳۴۵ فرد بالای ۱۸ سال که دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده بودند، ۱۰۱۸ نفر آنان بستری شده و میزان بستری در ۱۰۰ هزار نفر نیز ۱۹۰ نفر بوده است.
این مسئول با بیان اینکه از ۱۶۴ هزار و ۹۴۸ نفر که نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند، ۷۴۰ نفر بستری شدند که میزان بستری در ۱۰۰ هزار نفر، ۴۸۹ بوده است، تصریح کرد: از ۱۰۷ هزار و ۵۹ نفر فاقد سابقه واکسیناسیون کرونا، ۹۶۶ نفر بستری شدند که میزان بستری در ۱۰۰ هزار نفر ۹۰۲ بوده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه احتمال دارد شهرستان طارم، رنگ قرمز کرونایی به خود بگیرد، گفت: بیماری کرونا در شهرستان‌های زنجان، ابهر، ماه‌نشان روند نزولی و شهرستان خدابنده با جهت‌گیری افزایشی بوده و شهرستان‌های خرم‌دره و طارم افزایشی و شهرستان‌های سلطانیه و ایجرود نیز روند خطی است.
قزلباش با اشاره به رهگیری بیماران کرونا مثبت در استان زنجان، اظهار کرد: روند مرگ‌ و میر متناسب با کاهش بستری مثبت نیست و همان‌طور که می‌دانید فوتی‌ها با یک تا دو ماه تاخیر خود را نشان می‌دهد.
وی در رابطه با میزان بروز کووید۱۹ به ازای جمعیت ۱۰۰ هزار نفری از اول مهرماه تا ۱۵ آذرماه در استان زنجان، افزود: مطالعات انجام شده نشان می‌دهد در شهرستان طارم ۱۵۹۱ دانش‌آموز مبتلا به کووید۱۹ شدند.
این مسئول با بیان اینکه روند درگیری جمعیت دانش‌آموزان استان زنجان به کووید۱۹ نزولی بوده اما شهرستان طارم روند افزایشی بوده است، تصریح کرد: طی آذرماه در شهرستان ایجرود میزان مثبت شدن دانش‌آموزان بیشتر بوده که حوزه بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان به این موضوع ورود کرده است.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان با بیان اینکه افرادی که واکسن دریافت نکردند حجم فایل توجهی را در استان زنجان به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان کرد: در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان زنجان شاهد وضعیت خوبی نیستیم.


آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today