ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه با اشاره به اینکه صدور سند تک‌برگ برای اراضی ملی شهرستان از اول سال گذشته آغاز شده گفت: امسال با اجرای طرح کاداستر برای ۱۷ هزار هکتار از این اراضی سند تک‌برگ صادر شده و تا پایان سال نیز کل اراضی سنددار می‌شوند.

ناصر شکری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه افزود: مراغه حدود ۱۲۵ هزار هکتار اراضی ملی دارد که ۳۰ هزار و ۲۰۰ هکتار  آن اراضی ملی سهند است و سال گذشته برای این اراضی سند تک‌برگ صار شد. 
وی با اشاره به اینکه بخشی از ۹۴ هزار و ۸۰۰ هکتار باقیمانده نیز دارای سند قدیمی و دفترچه‌ای است، اضافه کرد: در مجموع می‌توان گفت که از اول سال ۱۳۹۹ تاکنون برای حدود ۶۰ کل اراضی ملی شهرستان سند تک برگ صادر شده است.
به گفته وی نقشه‌برداری کاداستر و صدور سند برای ۴۴۰ پلاک با حدود ۲۵ هزار هکتار مساحت نیز در حال تشکیل پرونده و صدور سند است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه اضافه کرد: صدور سند برای اراضی ملی با هدف جلوگیری از تخریب و تصرف این اراضی توسط سودجویان انجام می‌شود و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراغه در این زمینه بسیار جدی است.
شایان ذکر است برای صدور سند مالکیت اراضی ملی، تشریفات خاصی معین شده که از جمله آنها می‌توان به قطعیت برگ تشخیص اشاره کرد؛ علاوه بر قطعیت برگ تشخیص جهت صدور سند مالکیت، ادارات منابع طبیعی باید نقشه‌های اراضی ملی و مستثنیات قانونی را بر اساس سیستم کاداستر تهیه کنند و ادارات ثبت اسناد و املاک کشور باید تا صدور اسناد، نقشه‌های اراضی منابع ملی و دولتی را به عنوان اسناد رسمی بپذیرند و آن را ملاک عمل قرار دهند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today