فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به بستری۲۳ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان گفت: ۲۰ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی ترخیص شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند که تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان در مجموع به ۱۵۷ نفر رسید.
وی افزود: همچنین ۶۰ بیمار مبتلا به کرونا نیز به‌صورت سرپایی تحت نظر قرار دارند و خوشبختانه ۲۰ بیمار کرونایی با بهبودی نسبی از مراکز درمانی ترخیص شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: هم‌اکنون ۳۶ بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند و متاسفانه در شبانه روز گذشته ۲ بیمار فوت کرد.
حبیب‌زاده به تزریق یک‌میلیون و ۶۶۶ هزار و ۴۹۰ دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ۸۹۴ هزار و ۴۳۵ دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۵۰ هزار و ۲۷۶ دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۲۱ هزار و ۷۷۹ دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: تنها راه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که از هم‌استانی‌های عزیز خواستاریم به این موارد اهتمام جدی داشته باشند.
وی گفت: هم اکنون شهرستان‌های مشگین شهر، بیله سوار و پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردبیل، خلخال، گرمی، نیر، اصلاندوز، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today