فارس/ فرمانده انتظامی شهرستان چابهارگفت: 120 نفر سارق که از ابتدای سال در این شهرستان به‌صورت حرفه‌ای اقدام به سرقت سیم‌های برق و کابل‌های مخابراتی می‌کردند دستگیر شدند.

ابراهیم کوچکزائی، فرمانده انتظامی شهرستان چابهار اظهار داشت: سرقت یکی از جرائم همیشگی است و امروزه این معضل اجتماعی بسیار وسیع شده و در بیشترحوزه های اجتماعی به چشم می خورد. 
این مقام انتظامی افزود: در این میان سرقت سیم برق از مواردی است که شاید به طور مستقیم رؤیت نشود، اما آثار آن به مراتب زیان بارتر از سرقت های معمولی است. 
وی بیان کرد: در یک سرقت منزل، خودرو یا کیف فقط شخص شاکی ضرر می کند، اما در سرقت سیم برق و قطع ناگهانی برق چندین خانوار و بلکه یک منطقه آسیب می بینند. 
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار تصریح کرد: قطع شدن ناگهانی جریان الکتریکی نول و ایجاد نوسان توسط فاز به بسیاری از بخش های صنعتی، کشاورزی و لوازم شخصی افراد آسیب وارد می کند وطبق ماده 659 قانون مجازات اسلامی هر کس وسایل و تاسیسات عمومی مربوط به نهادی را که به عموم خدمات رسانی می کند سرقت کند از یک تا پنج سال حبس محکوم میشود. 
این مقام مسئول گفت: از اقدامات انجام شده در این خصوص دستگیری 120 نفر سارق که از ابتدای سال در این شهرستان به‌صورت حرفه‌ای اقدام به سرقت سیم های برق و کابل های مخابراتی می کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد افزایش دستگیری داشته ایم. 

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today