صبح قزوین/ مدیرکل بهزیستی استان قزوین از اجرای طرح غربالگری شنوایی کودکان زیر ۶ سال در قزوین خبر داد و گفت: این طرح با رعایت کلیه شرایط بهداشتی انجام می‌شود.
 
علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین از اجرای طرح غربالگری شنوایی ویژه کودکان 3 تا 6 سال در استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اجرای موفق فاز اول برنامه جامع غربالگری نوزادان، فاز دوم این برنامه به صورت آزمایشی از سال 1394 آغاز شده است.
وی افزود: با توجه به شیوع کرونا در سال 1399 اجرای این طرح به طور موقتی متوقف شد و در پاییز سال جاری نیز مجوز از سرگیری آن صادر شد که با رعایت کلیه شرایط بهداشتی اجرا می‌شود.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: کلیه کودکان 3 تا 6 ساله استان که در مهاد کودک و مراکز آموزشی مستقر هستند و همچنین سایر کودکان در پایگاه‌ها و مراکز مثبت زندگی تحت پوشش اجرای طرح غربالگری شنوایی قرار خواهند گرفت.
وی عنوان کرد: این طرح با هدف شناسایی کودکانی که پس از غربال نوزادی دچار بیماری‌ها و عواملی شده‌اند که منجر به اختلال شنوایی پنهان می‌شود یا در این سنین مبتلا به بیماری‌هایی هستند که شنوایی کودکان را تحت تاثیر قرار می‌دهند، انجام خواهد شد.
وارثی بیان کرد: برای هر فرد سه تست تخصصی توسط شنوایی سنج انجام می‌شود و پس از آن افرادی که به مراحل تخصصی ارجاع می‌شوند تا حصول نتیجه مشخص آگاه‌سازی و پیگیری خواهند شد.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today