ایرنا/ معاون اداره کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه پایداری هوا و تداوم انباشت آلاینده ها تا روز پنجشنبه در تهران ادامه دارد، گفت: پیش بینی می شود روز جمعه با وزش باد میزان انباشت آلاینده ها در پایتخت تا حدی کاهش یابد.

مازیار غلامی معاون اداره کل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: اگر چه با وزش باد در روز جمعه کمی از آلودگی هوا کاسته می شود اما از شنبه هفته آلاینده تا اواخر هفته دوباره با پایداری هوا و میزان انباشت آلودگی، کیفیت هوای تهران کاهش می یابد.
وی اظهار داشت: با توجه به پایداری هوا و تداوم انباشت آلاینده ها براساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوا امروز و فردا (چهارشنبه و پنجشنبه) تمام مهدهای کودک تعطیل، مدارس پایتخت و شهرستان های ری (به جز فشافویه)،قرچک، ورامین و پاکدشت به صورت غیرحضوری است.
معاون اداره کل هواشناسی استان تهران  ادامه داد: با توجه به پایداری هوا ممکن است شاخص ایستگاه های سنجش آلودگی هوا از ۱۵۰ تا ۲۰۰ افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه اضطرار آلودگی هوا در روز گذشته به گفته عابد ملکی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در صورت پایداری هوا شنبه هفته آتی با کسب اجازه از هیات دولت برای تعطیلی ادارات دولتی و محدودیت تردد خودروها در تهران تصمیم گیری می‌شود.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran