ایرنا/ سرپرست گروه پیش‌بینی هواشناسی استان زنجان گفت: فردا پنجشنبه ۱۸ آذرماه بر اثر نفوذ سامانه بارشی جدید به منطقه و استان، هوای زنجان با ریزش باران و برف پراکنده و وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد شد.

سونا صرفی، سرپرست گروه پیش‌بینی هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه بارش ها اغلب به صورت خفیف خواهد بود اما پیش بینی می شود در برخی از مناطق استان قابل ملاحظه باشد، افزود: پیش بینی می‌شود بارندگی در ارتفاعات به صورت برف باشد که وزش باد نسبتا شدید می تواند منجر به وقوع کولاک شود.
وی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی کارشناسان هواشناسی، وضعیت جوی استان زنجان روز جمعه پایدار خواهد بود و بارندگی نیز اتفاق نخواهد افتاد.
صرفی با بیان اینکه دمای کمینه زنجان طی روزهای آتی همچنان زیر صفر بوده و یخبندان صبحگاهی را شاهد خواهیم بود، افزود: آسمان زنجان تا ظهر امروز قسمتی ابری و در برخی مناطق مه آلود است که این شرایط دید افقی را کاهش داده است.
وی با بیان اینکه بعدازظهر امروز نیز شاهد افزایش ابر و وزش باد در سطح استان خواهیم بود، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با میزان دمای ۶- درجه سانتیگراد و چورزق نیز با ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم‌ترین ایستگاه‌های استان زنجان بودند.
این کارشناس هواشناسی گفت: دمای فعلی شهر زنجان سه درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۳ درجه سانتیگراد افزایش پیدا کرده است.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today