ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: با تلاش های صورت گرفته یگان حفاظت از میراث فرهنگی به عنوان ضابط دستگاه قضایی پذیرفته شده و صدور کارت های ضابطان در دست اقدام است.

سردار حسن مهری، فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در آیین معرفی فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: مشارکت همگانی در ایران برای حفاظت از میراث فرهنگی می تواند مهمترین راه حل حفاظت از میراث فرهنگی باشد و در استان‌ها باید به این موضوع توجه شود.
وی افزود: ظرفیت های نگهداری از میراث فرهنگی محدود به یگان حفاظت این سازمان نیست و بسیاری از نهادها می توانند در این زمینه همکاری کنند.
سردار مهری بیان کرد: مشارکت همگانی در ایران برای حفاظت از میراث فرهنگی می تواند از راه های موثر باشد و در استان ها باید به این موضوع توجه شود.
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بسیج نیز از دیگر ظرفیت ها برای حفاظت از میراث فرهنگی است که در این زمینه نیز باید برنامه‌ریزی صورت گیرد.
وی عنوان کرد: ۱۳ دستگاه دولتی مانند منابع طبیعی، محیط زیست و سایر دستگاه ها نیز یگان حفاظت دارند که می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد تا حفاظت از میراث فرهنگی به خوبی انجام شود.
سردار مهری به ظرفیت امامان جمعه و جماعات در شهرستان های اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه می تواند اولویت باشد.
فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: توجه به تحرک یگان و تجهیزات خودرویی، جذب نیروی انسانی، ارتباطات و وسیله های رادیویی از مشکلات یگان های حفاظت از میراث فرهنگی است که در این زمینه نیز تلاش هایی صورت گرفته است.
سرهنگ مختار تراب در این آیین به عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد و از خدمات سرهنگ عبدالحسین محمدی مدیر پیشین قدر دانی شد.
این آیین روز چهارشنبه با حضور سردار حسن مهری فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مسوولان میراث فرهنگی استان در یاسوج برگزار شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today