ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: حدود ۷۱ درصد افراد بالای ۱۲ سال قم دز اول و حدود ۵۴ درصد افراد بالای ۱۲ سال دز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند.

محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: در حال حاضر واکسیناسیون در حال انجام است و انتظار داریم که همشهریان به مراکز مراجعه و اقدام به تزریق واکسن کنند و دُز سوم نیز آغازشده که تاکنون  ۱۲ هزار و ۶۱۹ نفر در قم دُز سوم را تزریق کرده‌اند.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز تزریق واکسن داشته‌اند و استفاده از کلاس‌های درس و خوابگاه‌های دانشجویی فقط با ارائه کارت واکسن امکان‌پذیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به موضوع کرونا در قم، گفت: شاهد یک سیر نزولی میزان مراجعه‌کنندگان سرپایی و تست‌های پی سی آر مثبت هستیم که باید تلاش کنیم با رعایت دستورات بهداشتی و استفاده از واکسن این روند همچنان حفظ شود.
قدیر ادامه داد: با توجه به سویه جدید ویروس کرونا به نام اومکرون باید مراقبت‌های لازم را داشته باشیم و بدانیم که در برابر کرونا نباید لحظه‌ای غافل شویم.
وی با تاکید بر اهمیت محدودسازی هوشمند، گفت: این عملیات از روز شنبه طبق وعده وزیر کشور اجرایی می‌شود و باید خودمان نیز توجه داشته باشیم تا وضعیت شهر مجدد قرمز نشود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار از خدمات و تلاش‌های پرستاران قدردانی کرد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday