پایگاه خبری وزارت راه‌شهرسازی/ معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از اتمام حفاری تونل دوم حیران تا پایان سال جاری خبر داد.

خیرالله خادمی، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بازدید از احداث تونل دوم حیران، گفت: تا امروز با حفاری ۴۳۳ متر در دهانه سمت آستارا و ۷ متر در دهانه سمت نمین در مجموع ۴۴۰ متر تونل حفاری شده است و حدود ۲۹۰ متر تا بازگشایی در قسمت تاپ تونل باقی است، که به یاری خدا تا پایان امسال به پایان خواهد رسید.
وی ادامه داد: کف برداری و لاینینگ و تکمیل جاده های دسترسی ورودی و خروجی و احداث دیوارها و آبرو از کارهای باقیمانده پروژه است.
محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در ادامه این بازدید ضمن تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته گفت: پروژه تونل شمالی حیران در استان اردبیل، شهرستان نمین و در محل گردنه حیران واقع شده است.
وی افزود: عملیات اجرایی تونل شمالی محور اردبیل-آستارا و مسیر اتصال به وضعیت موجود به منظور کاهش بار ترافیکی تونل موجود طراحی شده که از ۳۰ کیلومتری خروجی شهر اردبیل و ۱۲ کیلومتری شهر نمین به سمت آستارا شروع می شود.
حیدری گفت: این مسیر از فاصله ۱۱۰۰ متری از تونل موجود حیران از باند دوم جدا شده و با فاصله ۱۵ متری به موازات باند موجود امتداد یافته وارد تونل می ‌شود. پس از طی تونل به طول ۷۲۷ متر، عملیات احداث مسیر ادامه می یابد و در انتها مسیر اتصالی به طول ۸۱۰ متر به منظور اتصال مجدد به باند دوم احداث خواهد شد.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today