صدا و سیما/ ۸ بیمار مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده است، گفت: شمار قربانیان کرونا در استان همچنان هزار و ۲۷ نفر است.
وی افزود: هم اکنون ۱۲۸ در بیمارستان‌های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد ۵۳ نفر مبتلای قطعی و ۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۸۳ هزار و ۴۲۸ مورد گزارش شده است.
یزدان‌پناه با بیان اینکه از ۵۷۸ نمونه پی سی آر دریافت شده حدود ۲۱ درصد موارد مثبت است، بیان کرد: بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران هستند.
وی اضافه کرد: همه افراد بالای ۶۰ سال که دارای بیماری زمینه‌ای هستند دز واکسن یادآور را تزریق کنند تا شاهد کاهش مرگ و میر در سنین بالاتر از ٦٠ سال باشیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: عادی انگاری، تجمعات، کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کاهش نظارت ها، کاهش محدودیت‌ها بدون رعایت دستورالعمل ها، کاهش سرعت واکسیناسیون و حضور مردم در مناطق پرخطر از مهمترین دلایل افزایش موارد کرونا در استان است.
یزدان‌پناه تاکید کرد: تکمیل و تسریع واکسیناسیون، رعایت فاصله فیزیکی، استفاده همگانی از ماسک، نظارت کامل بر اصناف و ادارات و عدم حضور در تجمعات را موثر در جلوگیری از انتشار بیماری است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today