باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل بنیاد مسکن استان قم گفت: تسهیلات مسکن محرومان شامل ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۰۰ میلیون تومان وام ۵ درصد و معافیت از هزینه پروانه ساخت در شهر‌های کوچک و روستا‌های استان به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

داریوش بلدی، مدیرکل بنیاد مسکن استان قم اظهار کرد: سال گذشته طبق تفاهم نامه‌ای که با سازمان برنامه بودجه و استانداری در خصوص مسکن محرومین داشتیم در شهر‌های کوچک و روستا‌های استان، متقاضیانی که واجد شرایط مسکن محرومین بودند بدون هیچ محدودیتی تسهیلات لازم را برای ساخت مسکن دریافت کردند.
وی با بیان اینکه این طرح هنوز برای شهر‌های کوچک و روستا‌های استان ادامه دارد، افزود: این آمادگی را داریم به کسانی که در این مناطق وضعیت مسکن و معیشت مناسبی ندارند و در تعریف طرح مسکن محرومین قرار می‌گیرند، ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض، ۱۰۰ میلیون تومانی با سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله پرداخت کنیم.
بلدی ادامه داد: با توجه به ادامه طرح مسکن محرومان، متقاضیان بهره مندی از تسهیلات این طرح می‌توانند به بنیاد مسکن شهرستان‌های استان قم مراجعه و تشکیل پرونده دهند.
مدیرکل بنیاد مسکن قم به سایر تسهیلات طرح مسکن محرومین هم اشاره کرده و گفت: در روستا‌هایی که زمین داریم به متقاضیان واجد شرایط زمین واگذار می‌کنیم و این عزیزان همچنین از پرداخت هزینه‌های پروانه ساختمان و تهیه نقشه نیز معاف هستند.
وی همچنین در خصوص طرح جهش مسکن در بخش کهک هم گفت: با برنامه ریزی که وزارت مسکن و شهرسازی در طرح جهش مسکن داشته ظرفیت اولیه هزار واحد مسکونی برای شهرستان کهک در نظر گرفته شده است و اهالی شهرستان کهک می‌توانند برای ثبت نام به سایت saman.mrud.ir مراجعه کنند.
بلدی افزود: با توجه به اینکه در شهر‌های کوچک مسئولیت احداث و واگذاری مسکن به‌عهده بنیاد مسکن می‌باشد ما بلافاصله پس از ثبت نام و پالایش، عملیات اجرایی را شروع می‌کنیم.
روز گذشته سیدمهدی موجانی به‌عنوان سرپرست اداره بنیاد مسکن شهرستان کهک معرفی شد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday