ایسنا/ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب از نجات ۴ نوزاد در بخش ان ای سی یو در هفته ۲۷ بارداری خبر داد.

دکتر یدالله رئیسی ماکیانی، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون تعداد ۵ نوزاد در هفته ۲۷ بارداری و ۲۹ نوزاد در هفته ۲۸ بارداری به دنیا آمده اند که با مراقبت ها ویژه در بخش ان ای سی و نوزادن چهار نوزاد از ۵ نوزاد متولد شده در هفته ۲۷ بارداری سالم هستند که یک جفت از این نوزادان دوقلو هستند.
وی بیان کرد: از چهار نوزادی که تاکنون تحت مراقبت بودند با پیگیری از طرف خانواده همگی در سلامت کامل هستند و هیچ گونه مشکل تنفسی و نارسایی زودرس مشاهده نشده است.
رئیسی تصریح کرد: زایمان مادران باید در ۴۲ هفته بارداری ختم شود ولی بسیاری از مواقع در ۲۷ هفته بارداری زایمان زودرس دارن که در مقایسه با زایمان طبیعی حداقل ۱۵ هفته زودتر زایمان می کنند و این شرایط برای نگهداری نوزادان بسیار حساس و مشکل است.
رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست سال ۲۲۰ نوزاد نارس به بخش ان ای سی یو منتقل شدند که متاسفانه ۲۶ نفر به دلیل نارس بودن و همچنین اختلال های ژنتیکی فوت شده اند، اضافه کرد: بیشتر فوتی های نوزادان نارس اعزامی از شهرستان‌های اطراف است که به محض ورود این نوزادان، بدحال و شرایط نامناسبی دارند. 

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today