صدا و سیما/ نشست مشترک هیات‌های فنی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در رابطه با ایجاد ساز و کارهای لازم‌ به‌‌منظور کاهش‌ تبعات آبی دیوار انسداد مرزی ترکیه در شهر ماکو به‌ کار خود پایان داد.

هوشنگ غلامی، رئیس اداره رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک شمال غرب وزارت نیرو با اعلام این خبر گفت : این نشست با هماهنگی وزارت امور خارجه و با مسئولیت وزارت‌ نیرو برای بررسی خسارت‌های ناشی از سیل در منطقه ماکو، به‌دنبال احداث دیوار مرزی ترکیه برگزارشد. 
وی با بیان اینکه هیئت های فنی 2 کشور ابتدا به‌ صورت‌ مشترک از مسیر دیوار احداثی از طرف ترکیه بازدید کردند افزود: درادامه بازدید در جلسات‌ مشترکی که‌ در شهر ماکو برگزار شد، طرح‌های لازم برای عبور ایمن سیلاب‌ها از دامنه های کوه آغری کوچک‌ به‌ سمت‌ دشت بورالان و چشمه ثریا بررسی و نهائی شد.
رئیس اداره رودخانه های مرزی و منابع آب مشترک شمال غرب وزارت نیرو با اشاره به این که طرف ترک طرحی را ارائه کرد و قرار شد که با اجرای این طرح این خسارات به حداقل ممکن و حتی قطع شود گفت: خسارات وارده بر کشورمان بیشتر در منطقه بوران و چشمه ثریا بیشتر بوده که با همکاری کشور ترکیه در سال گذشته قدری از این خسارت‌ها جمع و به حداقل رسید و قرارشد که سر منشا این خسارات برداشته شود تا مردم منطقه دغدغه‌ای نداشته باشند.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today