ایرنا/ رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای اشنویه گفت: پس از بارش برف طی شب گذشته در روستاهای کوهستانی این شهرستان ۱۵ کیلومتر از محورهای 7 روستای منطقه برف‌روبی و نمک‌پاشی شد.

هاوری مدرس، رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای اشنویه اظهار داشت: برف روبی این محورهای روستایی برای جلوگیری از انباشت برف و مسدود شدن آنها اغلب در مناطق "آغبلاغ" و "مرگور" در بخش "دشت بیل" این شهرستان از صبح امروز انجام گرفته است.
وی ادامه داد: از شب گذشته و با آغاز بارش برف در این محورها به ۱۰ دستگاه انواع وسایل نقلیه ای که متوقف شده بودند، امدادرسانی و  خودروها رهاسازی شد.
رییس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای اشنویه افزود: با انجام عملیات برف روبی در این منطقه راه دسترسی به روستاهای این محور با تلاش راهداران بازگشایی شد و اکنون تردد در تمامی محورهای روستایی جریان دارد.
مدرس گفت: به دلیل امکان مه غلیظ، رانندگانی که قصد تردد در این محورها را دارند ضمن احتیاط و کاهش سرعت از چراغ‌های مه‌شکن استفاده کرده و با توجه به کاهش دید افقی، برودت و کاهش دما در این گردنه‌ و سایر جاده‌های کوهستانی نسبت به بررسی عملکرد مناسب سیستم روشنایی، بخاری و سیستم ترمز خودرو خود اطمینان یابند و سپس اقدام به مسافرت کنند.
وی ادامه داد: ۱۱ دستگاه برف‌روب در قالب طرح زمستانی برای پاکسازی محورهای مواصلاتی در راهدارخانه‌های این شهرستان مستقر شده است.
وی بیان کرد: در همین ارتباط ۱۸ مامور راهداری نیز در ۲ راهدارخانه این شهرستان مستقر شده و به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی در محورها و حوزه‌های استحفاظی این شهرستان در طرح زمستانی راهداری هستند.
گفتنی است مهم‌ترین محور مواصلاتی این شهرستان جاده اشنویه به ارومیه است که ۶۵ کیلومتر طول داشته و دارای ۲ گردنه برفگیر است که در ایام زمستان براثر بارش برف و کولاک بیشتر اوقات مسدود می‌شود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today