یزدرسا/ معاون راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه ظرفیت استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن، ساخت ۵۵ هزار واحد مسکونی در طول ۴سال است، گفت: اگر متقاضی واجد شرایط وجود داشته باشد این سهمیه اضافه خواهد شد.

احسان خواجه رضایی، معاون راه و شهرسازی استان یزد با بیان اینکه تا روز ۱۵ آذر بیش از ۴۱ هزار یزدی در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: با توجه به تعهد دولت در ساخت ۴ میلیون مسکن در طول ۴ سال در سراسر کشور، سهم در نظر گرفته شده برای استان یزد در این زمینه ساخت ۵۵هزار واحد مسکونی است.
وی ادامه داد: با توجه به قصد وزارت مسکن و شهرسازی مبنی بر تسهیل شرایط خانه دار شدن افراد، ادارات کل مسکن و شهرسازی استانها خود را موظف می دانند تا به هرمیزان که متقاضی وجود داشت در راستای تامین زمین و ساخت مسکن آنها اقدامات لازم را به عمل آورند و به همین دلیل بر خلاف شایعات مطرح شده هیچ محدودیتی در شهرستانهای استان برای ثبت نام وجود ندارد و به هرمیزان که افراد واجد شرایط وجود داشته باشند اقدامات لازم برای ساخت مسکن آنها انجام خواهد شد.
خواجه رضایی با اشاره به اینکه تلاش مسئولان استان بر رفع موانع اجرای این طرح بوده تا این واحدهای مسکونی با کمترین هزینه ممکن تکمیل  شود ابراز کرد: جانمایی های لازم برای ساخت واحدهای مسکونی در تمامی شهرستانهای استان انجام و برای اجرای آن حدود ۹۰ نقطه در نظر گرفته شده است و در حال گذراندن مراحل قانونی آن است.
خواجه رضایی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تا پایان آذرماه تمدید شده است تصریح کرد: افرادی که شرایط لازم برای ثبت نام را دارا هستند در مهلت در نظر گرفته شده می بایست به سامانه طرح نهضت ملی مسکن مراجعه و ثبت نام کنند.
 

 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today