ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین بر روی پل ششم اهواز که به دلیل مفقود شدن بخش هایی از سازه به طور موقت متوقف شده است، حداکثر تا ۲ هفته دیگر به حالت عادی بر می گردد.

فاضل عبیات، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: تردد ماشین های سبک بر روی پل ششم اهواز(پل فولاد) از روز شنبه ۲۰ آذر و با تعمیر کامل پل، تردد خودروهای سنگین نیز حداکثر ۲ هفته آینده از سر گرفته می شود.
وی افزود: مفقود شدن اجزایی از سازه پل ششم اهواز، تنش هایی به این پل وارد کرده است که با بررسی حرکت درزهای انبساطی پل توسط متخصصان، تعمیر پل ضروری تشخیص داده شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان اظهار کرد: با توجه به اینکه تردد خودروهای سنگین تنش وارد شده به سازه پل را افزایش می داد و از طرفی امکان جداسازی خودروهای سبک و سنگین بر روی این پل وجود نداشت، به همین دلیل تردد بر روی آن به طور موقت متوقف شد.
وی ادامه داد: بر اساس تصمیم شورای ترافیک اهواز و با توجه به بررسی صورت گرفته به منظور تسهیل عبور و مرور شهروندان، با استقرار محدود کننده دروازه‌ای در مبادی ورودی پل به منظور جلوگیری از تردد خودروهای سنگین، تردد خودروهای سواری و سبک از روی پل ششم از روز شنبه ۲۰ آذرماه از سر گرفته می شود.
عبیات با بیان اینکه بخش هایی از سازه پل نیاز به تعویض دارد، گفت: شرکت فولاد خوزستان اعتبار مورد نیاز برای تعمیر و اصلاح کامل این پل را تخصیص داده است ضمن اینکه قرار است این پل با همکاری شهرداری های اهواز و کوت عبدالله تعمیر شود.
وی با اشاره به ضرورت اصلاح جاده های ورودی و خروجی پل گفت: اصلاح دسترسی به جاده های ورودی و خروجی پل تا ۲ ماه آینده برنامه ریزی شده است تا گره ترافیکی این منطقه به حداقل برسد.
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today