ایسنا/ استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ تسهیلاتی به زلزله‌زدگان در شهرستان کوهرنگ تعلق نگرفته است، بیان کرد: بحث بازسازی مناطق زلزله‌زده به کندی پیش می‌رود، از روز شنبه هفته آینده پرداخت تسهیلات به متقاضیان آغاز می‌شود.

غلامعلی حیدری، استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در بازدید میدانی از تعدادی از روستاهای زلزله‌زده در این شهرستان در جریان مسائل و مشکلات قرار گرفتیم، اظهار کرد: باید موانع پیش‌رو در بحث بازسازی منازل تخریب شده برداشته شود و امورات روان شود.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی خسارت‌های وارده به منازل مسکونی در زلزله اخیر شهرستان کوهرنگ به‌صورت دقیق انجام نشده است، گفت: اکثر منازل در این مناطق با خشت و گل ساخته شده‌اند، بنابراین در برابر حوادث غیرمقاوم هستند و باید جزو منازل نیازمند تخریب محسوب شوند، بنیاد مسکن یک متمم اصلاحی را برای تخریبی شدن منازل نیازمند تعمیر دنبال کند.
حیدری با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ تسهیلاتی به زلزله‌زدگان در شهرستان کوهرنگ تعلق نگرفته است، بیان کرد: بحث بازسازی مناطق زلزله‌زده به کندی پیش می‌رود، از روز شنبه هفته آینده پرداخت تسهیلات به متقاضیان آغاز می‌شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: نمایندگان بانک‌ها در ستادهای بازسازی مناطق زلزله‌زده در سه بخش مستقر شده‌اند، روسای بانک‌ها فرآیند تشکیل پرونده را تسریع کنند.
وی با بیان اینکه برای افزایش سرعت آواربرداری تعداد ماشین‌آلات توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزایش پیدا کند، تصریح کرد: ساختمان‌هایی که کار آواربرداری آن‌ها به اتمام برسد، ظرف ۴۸ ساعت مصالح در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد، برای تامین مصالح مشکل نداریم. وی با اشاره به خسارت‌های وارده به حوزه‌های زیرساختی، گفت: ادارات مربوطه باید بحث خسارت‌ها را جبران کنند و منتظر تخصیص اعتبار نمانند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday